Переваги монолітного будівництва

  • високашвидкістьзведеннябудівель та споруд;
  • монолітнебудівництвозабезпечуєпрактично «безшовну» конструкцію;
  • довговічність (більше 150 років);
  • монолітнібудівлілегші за цегляніна 15-20%;
  • стіни і стеліготовідообробки;
  • економічністьзведенняопалубних і монолітнихконструкцій;
  • європейськатехнологія у зведенніспоруд;
  • кращатеплоізоляціястін;
  • стелятапідлогапозбавленішвів і порожнеч‚щозабезпечуєхорошузвукоізоляціюбудинку;
  • будинокосідаєрівномірно‚перерозподіляючинавантаження ізапобігаючипоявітріщиннастелітастінах;
  • відсутністьгроміздкихнесучихстіндозволяєвтілитибудь-якібажаннязамовникапоплануваннюквартири;
  • вартістьквадратногометружитла стає нижчою зарахунокзменшеннявитратнабудівництво.

Європейські технології у виробництві

— Які нові способи зведення житлових багатоквартирних будинків ви впроваджуєте?
2.bf7685edf383915353777dba8d97c9a034
— Будівництво з монолітним перекриттям, саме таким способом зводить житлові багатоквартирні будинки «Інвест Родина»‚ адже це нова сучасна технологія‚ що дозволяє будувати житло будь-якої форми в найкоротші терміни. У Тернополі є лише декілька будинків‚ зведених таким способом і усі їх мешканці задоволені‚ адже мають можливість планувати своє житло відповідно до власних бажань‚ а вузькі коридори‚ стандартне планування та прямокутні кімнати відійшли в минуле.

— Які додаткові переваги є у монолітного перекриття?
— Додатковою перевагою є можливість створення округлих форм‚ що істотно розширює архітектурні можливості у будівництві. Монолітні роботи забезпечують практично «безшовну» конструкцію. Завдяки євроутеплюючим блокам‚ якими обшиті стіни‚ істотно підвищуються теплові і звуконепроникні показники та довговічність будинку.

— Чимало людей скаржаться на появу тріщин на стелі та стінах. Чи мають якісь переваги‚ у цьому відношенні‚ будинки з монолітним перекриттям?
— Особливе значення серед характеристик будинку з монолітним перекриттям мають його жорсткість і міцність. В цьому відношенні монолітним будинкам немає рівних. Вони дають рівномірне осідання‚ перерозподіляючи навантаження і запобігаючи появі тріщин на стінах та підлозі. Сейсмічно стійка конструкція міцно тримає форму будинку‚ стіни виходять рівнішими‚ стеля та підлога, відлиті з бетону‚ позбавлені швів і порожнеч‚ чим забезпечують хорошу звукоізоляцію.

— Яка ціна квартири? Чи стають дешевшими квадратні метри житла?
— На даний час альтернативи «моноліту» немає‚ принаймні‚ з точки зору вартості. Ми не знаємо жодної збірної залізобетонної будівлі‚ у якій вартість квадратного метра житла виходила б на такий низький рівень‚ на який об'єктивно може вийти «моноліт». У відсотковому співвідношенні ви економите близько 35 відсотків коштів від вартості квартири. Їх можна використати на ремонт та встановлення опалення.

— Які поради можете дати своїм потенційним покупцям?
—На сьогоднішній день‚ будівельна компанія «Інвест Родина» здатна якісно зводити монолітні будинки за новою європейською технологією. Фахівці нашої компанії володіють усіма необхідними знаннями‚ досвідом та технічними можливостями‚ аби втілити проект вашого будинку в життя.

Villa-v-toskanskom-stile-v-Dubai

Монолітний залізобетон

Монолітне будівництво застосовується:

 • у багатоповерховому будівництві;
 • при будівництві заміських будинків і котеджів;
 • при реконструкції та капітальному ремонті старого житла

Використання монолітного залізобетону доцільне при зведенні фундаментів‚ підземних частин будівель і споруд‚ просторових конструкцій‚ висотних будівель та інших конструкцій‚ а також при будівництві в сейсмоактивних регіонах.

Грамотне проектування монолітної будівлі дозволить додати ще одну перевагу - хорошу звукоізоляцію, адже в стінах пустот немає‚ як в цегельних або панельних. Звуку просто ніде поширюватися. До того ж є ще один плюс — вся електропроводка планується на початку проекту‚ тому виключаються будь-які її пошкодження.

Особлива властивість монолітної будівлі - міцність і жорсткість конструкції. При використанні технології просто виключені тріщини‚ стики між плитами. Будинок всією своєю конструкцією перерозподіляє навантаження на фундамент‚ тому будинок не дає осідання.

Монолітне будівництво не має швів‚ що позитивно позначається на звуконепроникності і теплозбереженні в холодну пору року. Грамотне використання утеплюючого матеріалу допомагає економити на енерговитратах мешканців. Монолітка дозволяє знизити масу й обсяги використовуваних конструкцій і в результаті вони виходять на 25% легші за цегельні будівлі.

Будівництво монолітних будинків дозволяє господарям самостійно проводити перепланування житла вже після заселення. Панельні будинки часто не можуть дозволити таку розкіш. Будівництво монолітного будинку передбачає опору важкої конструкції на весь моноліт‚ а не на стіни‚ і тому можна без страху переносити перегородки‚ робити в стінах арки і виробляти інші зміни в дизайні та інтер'єрі.

Монолітне будівництво довговічніше, у порівнянні з панельними будинками, які через попадання вологи та повітря в стики панелей починають поступово руйнуватися. У моноліті ж панелі не скріплюються за допомогою зварювання. Монолітне залізобетонне будівництво в даний час широко використовується в усьому світі і тому цілком очікувано‚ що воно зайняло свою вагому нішу в умовах вітчизняного будівництва.

Технологія зведення будівель

01.1819144cb5e1d86b550799f0d1d6f65f23 Монолітне будівництво — технологія зведення будівель із залізобетону‚ що дозволяє в короткі терміни зводити будівлі та споруди практично будь-якої форми.

Основний принцип монолітного будівництва полягає в тому‚ що каркас будівлі виготовлений з цільного бетону. Завдяки суцільному каркасу бетон «проростає» через усі поверхи. Бетон заливається в опалубку‚ яка може бути дерев'яною, алюмінієвою чи сталевою. На міцність конструкції вид опалубки не впливає‚ від цього залежить лише «товарний вигляд» моноліту.

Опалубка буває знімною (після того‚ як бетон застигає‚ її знімають‚ як формочку) і незнімною. Останнім часом все частіше застосовується саме незнімна опалубка, зважаючи на цілу низку переваг, серед яких відзначимо дешевизну‚ підвищену шумоізоляцію‚ температурний і вологісний режим застигання і‚ що особливо важливо‚ цілорічний цикл будівництва (монолітні будинки із знімною опалубкою можна будувати тільки навесні і влітку).

Переваги монолітного будівництва:

 • Висока швидкість зведення будівель;
 • Відносно низька вартість;
 • Можливість будівництва будівель і споруд будь-якої конфігурації і форми‚ створення вільного планування приміщень;
 • Висока вогнестійкість конструкцій;
 • Висока сейсмостійкість;
 • Відсутність швів.

Принцип монолітної будівлі

1  Технологія монолітного будівництва підходить для споруд будь-яких розмірів‚ характеристик та призначень: виробничих і житлових‚ багатоповерхових і невеликих приватних будинків. Кожен будинок може бути зведений за індивідуальним проектом. Планування і габарити монолітних будівель не обмежуються розмірами заводських залізобетонних конструкцій‚ що дає змогу максимально враховувати побажання замовників.

Залежно від типу конструкції розрізняють монолітні і збірно-монолітні будинки. У збірно-монолітних будинках за технологією монолітного будівництва виготовляють основні несучі елементи. Зовнішні стіни таких будівель виконуються з інших‚ традиційних матеріалів ― цегли або панелей.

Принцип спорудження монолітної будівлі

Моноліт ― будівельна технологія‚ при якій конструктивні елементи зводять за допомогою бетонної суміші. При цьому, безпосередньо на будмайданчику використовують опалубку.

Процес монолітного будівництва складається з кількох етапів: приготування бетону (марок 200–400), підготовка опалубки і власне укладання бетону.

Спочатку на місці майбутньої будівлі зводять конструкцію з опалубки‚ потім поступово заливають її бетонноюсумішшю. Таким чином стіни будівлі «зростають» безпосередньо на будівельному майданчику. При монолітному будівництві використовують бетононасоси‚ за допомогою яких суміш заливають у підготовлені форми‚ що‚ на відміну від зведення панельних будинків‚ дає змогу не використовувати великогабаритну техніку.